Dzieci i bajki

Quizy

Zabawki od trzeciego do szóstego roku życia Drukuj Email

Zabawki dla dzieci od trzeciego do szóstego roku życia.

 

Dzieci w tym wieku najchętniej bawią się w grupie. Co prawda nie są to wyszukane i bardzo długie zabawy, ale już można zauważyć wspólne kilkunastominutowe zabawy w sklep czy dom.

Im starsze dzieci tym dłużej potrafią się bawić w jedną zabawę i jest ona bogatsza w szczegóły.

 

Można więc podarować dzieciom przedmioty potrzebne do zabawy w lekarza, szkołę, sklep itp.

 

W tym wieku dzieci nadal bardzo chętnie doskonalą swoje umiejętności manualne rysując, kolorując, wyklejając, wycinając itp. Bardzo dobrym prezentem są więc różne artykuły papiernicze, a także wszelkiego rodzaju gry uczące spostrzegawczości (np. gra typu memory czy domino), proste gry planszowe z pionkami i kostką, które przy pomocy osób dorosłych świetnie uczą między innymi liczenia do sześciu.

 

Chłopcy w tym wieku bardzo lubią wszelkiego rodzaju zabawki konstrukcyjne – drewniane, plastikowe czy metalowe. Świetnie sprawdzają się proste samochodziki czy ciuchcie, które można samodzielnie rozkręcić i spowrotem skręcić. A już rewelacja, gdy do skręcania i rozkręcania podarujemy mu małą zabawkową wkrętarkę na baterie.

 

Dziewczynki natomiast bardzo lubią stroić się czy tańczyć. Można więc tutaj wykorzystać różnego rodzaju koraliki czy rzemyki, wyszukane gumki do włosów i spinki, opaski albo płyty z muzyką, piosenkami czy wierszykami.

 

W tym wieku cieszą się dużym uznaniem lalki, kukiełki, samochodziki, puzzle, pluszaki (szczególnie te duże), zwierzątka czy różne gry, które uczą je w prosty sposób jak funkcjonuje świat wokół nich.

 

W tym wieku można zauważyć coraz częściej zainteresowanie dziecka konkretnymi przedmiotami czy zawodami. Znając dziecko można sprezentować mu np. kolekcję dinozaurów, zwirząt gospodarskich, książeczki z interesującymi ich tematami czy lalkę z kolekcją ubranek.

 

Dziecko pięcio, sześcioletnie preferuje już książeczki z dużą ilością szczegółów, zarówno w obrazkach jak i treści, wszelkie zabawki, kolorowanki, które obfitują w drobne, dekoracyjne dodatki i szczegóły.

 

Dobrym rozwiązaniem są książeczki z naklejkami, które należy umieścić w odpowiednim miejscu, np. w pierwszym rzędzie wybrać obrazek, z przedmiotem, który najbardziej mu się podoba, w drugim – z tym który parzy, w trzecim – z potrawą którą najbardziej lubi itp. Tego typu książeczki można spotkać w różnych wersjach – proste dla dzieci młodszych i bardziej skomplikowane dla dzieci starszych, gdzie trzeba już trochę pomyśleć zanim wybierze się daną naklejkę.

 

Można w tym wieku pomyśleć o zwierzętach domowych: psach, kotach, gryzoniach (świnki morskie, chomiki, myszki, króliki itp.), rybkach czy żółwiach. Jest to wiek kiedy dzieci już powoli rozumieją, że są to żywe stworzenia i należy o nie dbać, aby nie stała się im krzywda. Uczą się w ten sposób odpowiedzialności, a przy okazji mają świetną zabawę.

Jednak taki prezent, jeżeli nie jest kupowany przez opiekunów, wymaga raczej skonsultowania się z nimi. Może się bowiem okazać, że w domu nie ma miejsca na zwierzęcego przyjaciela, albo dziecko lub któryś z członków rodziny ma alergie na jakieś zwierzę.

 

 

 

www.ases.pl 

 

Dzieci, zabawki i zabawy

Pogoda

statystyka